Każdy właściciel lokalu gastronomicznego powinien pomyśleć o wyborze dobrego ekspresu do sporządzania różnorodnych kaw. Wybór tego urządzenia nie należy do najłatwiejszych, ponieważ musi spełniać wszystkie oczekiwania dopasowane do indywidualnych potrzeb. Czym wyróżniają się profesjonalne ekspresy do kawy na tle tych stosowanych w domach? Czy sporządzona za ich pomocą kawa będzie posiadała niepowtarzalny smak?

Automatyczne profesjonalne ekspresy do kawy

Wśród występujących na rynku profesjonalnych ekspresów do kawy można wyróżnić ich dwa rodzaje. Pierwsze z nich to urządzenia automatyczne, których obsługa należy do najprostszych, gdyż polega wyłącznie na wciskaniu przycisków i odbieraniu gotowego napoju. Profesjonalne ekspresy do kawy posiadają wyświetlacz, który pozwala na dostosowanie proporcji kawy czy też grubości mielenia ziaren. Z poziomu tego panelu wysyłane są wszelkie niezbędne informacje, które pozwalają na przyrządzenie odpowiedniego napoju. Dodatkowo maszyna informuje o konieczności napełnienia młynka lub opróżnienia pojemnika z fusami.

Ekspresy do gastronomii kolbowe

Jeśli istnieje potrzeba parzenia dużej ilości kawy, to kolbowe profesjonalne ekspresy do kawy będą uzasadnionym wyborem. Sporządzane gorące napoje przy użyciu tego typu urządzenia charakteryzują się niezwykłym aromatem. Odbija się jednak to na poziomie obsługi, który to wymaga większych zdolności u baristy. Przed przygotowaniem kawy należy ziarno zmielić w młynku, a następnie umieścić na sitku dyszy i dobrze ugniatać. W ten sposób przygotowana kolba umieszczana jest w ekspresie i następnie przepuszczana jest woda.

Rozwiązania dla małej gastronomii

Na rynku dostępne są także profesjonalne ekspresy do kawy, które można nazwać mobilnymi. Wyróżniają je przede wszystkim niewielkie rozmiary oraz ograniczona ilość dostępnych funkcjonalności. Jednak nie ulega wątpliwością, że tego typu urządzenia także przygotują wysokiej jakości kawę. Odpowiednio dobrany będzie inwestycją dla małego lokalu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *